Кујна

 • Медитеранска туна салата

  26.10.2020 - 09:34
  Постојат повеќе начини да уживате во вкусната туна. Интернетот е преплавен со високо-калориски туна салати на база на процесирани мајонези. Тие се...
 • Веганска пита со јаболка

  14.10.2020 - 09:08
  Ако сте веган, а го обожавате мирисот на традиционалната пита со јаболка, погледнете го овој рецепт. Ако не сте, направете ја оваа брза и вкусна...
 • Карамел пита со јаболка

  05.10.2020 - 09:55
  Вкусот на оваа пита е многу сличен со оној на слаткиот крем бруле, па така, совршено ќе се вклопи со есенското кафе или топло чајче....
 • Брза салата со туна и ленено семе

  01.10.2020 - 09:08
  Одличен предлог за вкусен ручек или вечера. Потребни состојки: 1 туна во конзерва неколку листови марула 1 младо кромитче 2 ротквици...
 • Рецепт за оригинален Рафаело крем

  30.09.2020 - 09:42
  Вкусот на малите Рафаело бомбици подразбира да потонете во еден уникатен рецепт - комбинација на слатки млечни производи споени во смеса која никогаш...
 • Брз ручек: Пилешко во мед и сенф

  23.09.2020 - 10:16
  Немате идеја што ново да зготвите за целото семејство? Ова е одличен рецепт кој го сакаат дури и најмалите. Брзо се подготвува и што е најважно,...