Кујна

 • Мафини со тиква и рузмарин

  06.10.2021 - 15:17
  Уште една одлична идеја како да ја употребите тиквата, но овојпат вкусот е дополнет со зачини кои не се толку очекувани и типични. Мафините се...
 • Чоколаден колач со банани

  01.10.2021 - 14:29
  Освен што е комбинација на два прекрасни вкуса, оваа верзија на колачот со банани е направена и од здрави состојки.  Потребно ви е:...
 • Италијански колач со јаболка

  30.09.2021 - 15:24
  Дојде сезоната на свежи и вкусни јаболка, со кои можете да ја подготвите оваа преубава пита, чиј вкус ќе ве освои.  Состојки: 500 гр...
 • Домашен џем од боровинки и капини

  29.09.2021 - 15:08
  Потребно е да се потрудите повеќе околу подготовката, за да можете да уживате во необичниот вкус и привлечната боја на овој деликатес. ...
 • Салата со домати и печени пиперки

  27.09.2021 - 15:10
  Ова е уште еден рецепт во духот на зимницата која се подготвува во овој период. Доколку не сте љубител на зимница, но сепак ги сакате црвените...
 • Крофни од тесто со јогурт

  24.09.2021 - 13:23
  Во стандардниот рецепт за домашни крофни има квасец, а многумина го избегнуваат поради најразлични причини. Сепак, постои начин на нивна...