Сладок и освежителен летен коктел во кој ќе се заљубите

Летото е период на лесна храна, помалку калории и слатки вкусови од нашите омилени овошја.

Овој летен коктел содржи лубеница и праска, кои се сезонско овошје во кое многумина уживаат.

Потребни состојки:

2 мали парчиња лубеница

1 праска исечена на парчиња

1 чаша минерална или обична вода

коцки мраз

Подготовката е многу лесна. Изблендирајте ги сите состојки и уживајте во вкусот. Толку!