Утре одиме на Black Friday во Скопје Сити Мол

Дали сте подготвени за најголемиот шопинг настан за оваа година? Убаво одморете се, договорете ги вашите најблиски партнери за купување и тргнете во акција: незаборавен шопинг во Skopje City Mall на денот кога целиот свет го зафаќа шопинг лудилото наречено Black Friday!

Од утре 25 ноември (петок) во Skopje City Mall започнува Black Friday шопинг лудилото! Skopje City Мall нека биде местото кое сите вие љубителите на шопингот сигурно нема да го одминете.

Од 10 часот продавниците на најголем трговски центар ќе обезбедат специјални попусти за сите купувачи во рамките на акцијата Black Friday за која обезбеивме одлични услови за шопинг пред новогодишните празници.

Модните продавници, како и оние за бела техника најавија намалувања на цените кои ќе се движат од -20% до -70%. Попустите ќе бидат објавени во четврток на 24 ноември на апликацијата MojCityMall, на фан страните и на сајтот на трговскиот центар.

“И оваа година најавуваме продолжување на попустите со Black Friday & Weekend, со тоа што попустите ќе траат во текот на целиот викенд, до недела, 27 ноември. По големата посетеност и заинтересираност за Black Friday во изминатите години каде за време на викендот поминаа повеќе од 100.000 луѓе, за овој Black Friday очекуваме исто голем број на посетители кои ќе купат сè што им е потребно, по одлични цени” – изјавија од Скопје Сити Мол.

Затоа бидете први кои ќе ги искористат попустите. Не го пропуштајте најголемиот шопинг настан за оваа година! Се гледаме во Скопје Сити Мол.