Уапсена 20-годишна скопјанка, при преглед кај неа била пронајдена марихуана

Синоќа околу 1 часот по полноќ уапсена е 20-годишна скопјанка, полицијата кај неа пронашла марихуана. Од МВР информираат:

„На 10.08.2020 во 01.50 часот, полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Коста Новаковиќ“ ја лишиле од слобода Е.Г.(20) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај неа била пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.“