Скопјанка пронајдена почината во нејзиниот стан

На 01.12.2021 во 20.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека во домот во кој живее на ул.„Босна и Херцеговина“ била пронајдена почината М.К.(52) од Скопје.

По наредба на Јавен обвинител телото било предадено за обдукција.