Oграбена бензиска пумпа на Макпетрол

На 27.09.2016 година во 00.30 часот во Скопје на ул.„Козле“, на бензинска пумпа на „Мак Петрол“ непознат маскиран сторител со закана со пиштол извршил разбојништво над вработен на бензинската пумпа.

Сторителот одзел 4000 денари по што побегнал од местото на настанот.

Министерството за внатрешни работи презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

air max 90 essential sale