Големи попусти за телефони преку А1 Оnline shop

А1 Македонија со задоволство најавува уште една атрактивна промoција за своите корисници, овојпат ексклузивно само преку А1 Online Shop продажниот канал. Со најновата промоција, корисниците можат да изберат од богатата палета мобилни телефони и да ги набават по неверојатен попуст. 

Во времетраењето на промоцијата, корисниците можат да направат избор и да добијат попуст од: 2000 денари за Samsung Galaxy A22 5G и Xiaomi Poco M4 Pro 5G 4/64 или 3000 денари за Samsung Galaxy A52s 5G, Xiaomi Redmi Note 10 5G 4/64, Xiaomi Redmi Note 10 pro 6/128,  Xiaomi Poco X3 pro 8/256, Honor 50 lite и Huawei Nova 8i. 

Попустот за телефоните важи за сите онлајн нарачки направени преку A1 Online Shop на тарифните модели од А1 Nova и Neon портфолиото.