Зошто вашите врски пропаѓаат: Бикот е многу тврдоглав, а Девицата има најмалку доверба во партнерот

Овен

Овенот дефинитивно е знак со голема добрина во срцето, но таа добрина не секогаш им е позната на другите. Понекогаш сте фокусирани само на себе и не сте заинтересирани за долгорочна посветеност и споделување што било во вашиот живот. Ова може да биде вистински проблем кога барате потенцијален сериозен партнер.

Бик

Бикот е лојален пријател, но е и многу тврдоглав. Имате проблем да се ослободите и често останувате лути на работите подолго отколку што е потребно. Дури и ако вашиот партнер згрешил и се извинил, вие сепак негувате гнев. Тоа е доволно за да го оттргнете од себе секој потенцијален партнер.

Близнаци

Близнаците се слободни души. Многу ви е тешко да се посветите на една личност, па дури и кога го правите тоа, повремено се откажувате и ги правите работите на свој начин. Ова може да биде неверојатно вознемирувачко за вашиот партнер. Размислете за потребите на вашиот партнер пред да го промените статусот на вашата врска. Дали сте навистина подготвени за ова?

Рак

Ракот е грижлив, но во врската има тенденција да биде наметлив и често го задушува партнерот. Тоа е еден вид страст во која навистина не се ужива. Мора да размислите за просторот што му треба на вашиот партнер и да му го дадете.

Лав

Лавот никогаш нема да ве изневери и на многу начини тоа е најдоброто нешто што можете да го имате во врската, но тој исто така има тенденција да биде егоист и суетен. Овие во никој случај не се идеални квалитети. Напорно се трудите да победите во сè. Можеби се чувствувате добро поради тоа, но тоа е навистина иритирачко за сите околу вас.

Девица

Од сите знаци, Девицата има најмалку доверба во другите. Вие сте партнерот кој најверојатно тарашка по фиоките за долна облека и ја проверува историјата на прелистувачот на вашиот партнер. Секое ниво на сомнеж и љубомора во врската апсолутно ќе ја убие врската. Мора да му верувате на партнерот, дури и ако недовербата е во вашата природа. Имате повеќе од една природа. Не ги следите вашите основни инстинкти.

Вага

Вагите се полни со надеж и вера. Склони сте да избирате партнери кои навистина не се вистинското решение за вас и се обидувате да ги промените во луѓе што ви се потребни. Тоа е катастрофа што само чека да се случи. Мора да научите да избирате кога е во прашање вашиот љубовен живот.

Скорпија

Скорпијата секако е страсна, но оваа страст понекогаш води до љубомора и апсурдно однесување. Не можете да ги контролирате оние што ги сакате. Не можете да бидете посесивни кон нив. Прекинете ги тие навики. Како што рековме за Девицата, имате повеќе од една природа. Држете се за добрите аспекти, отфрлете ги лошите.

Стрелец

Стрелецот е знак кој сака еден ден да оди на планинарење, а следниот ден да нурка. Тоа може да биде забавно за вашиот партнер, но и малку заморно. Вашите високи очекувања можат да ве доведат во неволја. Ако сте дружељубива личност и вашиот партнер е интроверт, одвреме-навреме дозволете му да остане дома. Тоа не е навреда за вашиот животен стил. Запомнете дека не секој може да биде толку авантуристички како вас.

Јарец

На Јарците најтешко им е да се отворат и им треба многу време за да почнат да им веруваат на партнерите. Се однесувате како партнерот да мора да направи некоја магична работа за да ја заслужи вашата доверба. Довербата не се заработува. Недовербата се заработува. Не го претпоставувајте најлошото само затоа што не можете да бидете заедно 24/7. Љубомората многу брзо ќе ја уништи секоја врска.

Водолија

Водолиите се паметни. Вие сте тип на човек кој секогаш има шега на врвот на јазикот. Често може да биде забавно да се биде со толку брзоумен човек, но мора да бидете внимателни. Склони сте да се расправате со луѓе, а тоа може многу брзо да го олади вашиот партнер.

Риби

Рибите, како Раковите, понекогаш имаат тенденција да бидат многу емотивни. Сепак, Рибите се особено склони кон копнеж по поранешните партнери. Не сакате да бидете сами, но ако сè уште се закачувате за бившиот, не започнувајте да излегувате со некој нов. Мора да научите да ги преболувате бившите и да го оставите вашиот багаж зад себе пред да можете да се поврзете со некој нов. Ако сè уште го сакате бившиот, никој друг нема да биде доволно добар,