Забрана за тешки товарни возила преку Стража

Од утрово воведен забрана за тешки товарни возила преку Стража, соопшти АМСМ.

Имено, од 08:30 часот е воведена забрана за тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево, преку планинскиот премин Стража.