Сообраќајните контроли во Скопје продолжуваат, само вчера казнети над 160 возачи

Секторот за внатрешни работи Скопје во текот на вчерашниот ден (23.02.2024) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 161 меркa, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 15 санкции, осум мерки за возење без возачка дозвола, осум за користење мобилен телефон при управување, седум санкции за минување на затворен сигнал - црвено светло, четири за управување под дејство на алкохол...

- Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваме сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, потсетуваат од МВР.