Сашо Мијалков позитивен на Covid 19

Екс директорот на УБК, Сашо Мијалков е позитивен на Ковид-19.

Неговиот адвокат Љупчо Шврговски за „Фокус“ потврди дека на Мијалков му било соопштено дека неговиот тест е позитивен, но се уште немал добиено решение.

Тој  се тестирал на Инфективната клиника. Се заразил од својата сопруга Александра Мијалкова која била позитивна на Ковид -19, а од вчера Мијалков имал покачена температура и сува кашлица.