Од денеска поевтини цени на горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поевтинија за половина денар, така одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Од вечерва на полноќ малопродажните цени на еуросупер БС-95, еуросупер БС-98, еуродизел (Д-Е V) се намалија за половина денар и сега изнесуваат: 57 денари, 59 денари и 49 денари за литар.

Малопродажната цена на екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) останува на исто ниво – 37,5 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се намали за 0,167 денари на 23,260 денари за килограм.