Ја нападнал братучетка си поради лоши семејни односи

На 22.05.2022 во 23.00 часот во СВР Скопје, 22-годишна девојка од Скопје пријавила дека на улица „Рифат Бурџевиќ“ била физички нападната од својот братучед А.Г. од Скопје поради нарушени семејни односи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.