Се уште трае потрагата по малолетникот кој исчезна во водите на Преспанско езеро

Во Полициска станица Ресен вчера во 18,18 часот од Итната медицинска помош било пријавено дека во туристичката населба „Претор“, во водите на Преспанското езеро исчезнал 16 – годишен малолетник од Ресен.

МВР денеска соопшти дека од надлежните служби се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето и расчистување на случајот.