16-годишник од Шутка физички ја нападнала својата вонбрачна партнерка

Министерството за внатрешни работи информира дека вчера во 19.30 часот на подрачјето на Шуто Оризари од полициски службеници од Полициското одделение Шуто Оризари бил приведен 16 годишник од Скопје поради тоа што физички ја нападнал неговата 16-годишна  вонбрачна партнерка.

По целосното документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.