Италијанец и двајца Албанци уапсени во „Сити мол“

Вчера попладне, двајца жители на Албанија и еден Италијанец биле иапсени поради сомнение за тешка кражба, пренесуваат од МВР.

„На 19.02.2020 околу 16.30 часот, полициски службеници од СВР Скопје во Трговскиот центар „Сити мол“ ги лишиле од слобода К.Г.(44) од Албанија и П.Г.(49) од Италија, поради основано сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Тие биле задржани во Полициската станица Карпош за понатамошна постапка“, додаваат од МВР.