Скопјанец нападнат од неколкумина во Аеродром

На 07.12.2019 во Полициската станица Аеродром, Б.Н.(23) од Скопје пријавил дека околу 04.30 часот на бул.„12-та Македонска бригада“ бил физички нападнат од С.Л.(45) од Скопје, Л.Ѓ.(21) од Скопје и С.К.(42) од с.Батинци, скопско. Против нив се поднесени поднесоци по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.Скопјанец нападнат од неколкумина на бул.„12-та Македонска бригада“.