Инцидент во Скопје: Прво го нападнал со тврд предмет, па му го оштетил возилото

23-годишник од с. Трубарево бил физички нападнат со тврд предмет од И.Н.

- На 02.02.2023 во 20.30 часот во СВР Скопје, М.М.(23) од с.Трубарево, скопско, пријавил дека околу 19.50 часот на ул.„Благоја Стефковски“ бил физички нападнат со тврд предмет од И.Н., кој го оштетил и неговото возило, информира МВР.

Се работи на расчистување на случајот.