Физичка пресметка со остри предмети во село Батинци, учествувал и малолетник

На 20.09.2021 во 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Батинци, скопско, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка во која биле употребени остри предмети помеѓу К.М.(39) од с.Батинци и малолетник од една страна и С.К.(49) од с.Драчевица, скопско, од друга страна.

Сочинети се записници за сторен прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.