Жан Митрев открива чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот ораганизам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак.

Состојки: 

- 15 лимони

- 12 глави лук

- 1кг мед

- 400 грама пченични никулци

- 400 грама ореви

Земете ја необработената пченица и ставете ја во чиста стаклена тегла. Наполнете ја со вода и оставете ја да отстои 10-12 часа. Покрите ја со газа, а откако ќе помине потребното време, процедете ја преку газата и добро измијте ги зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2 мм.

Потоа во машина за мелење месо сомелете ги заедно лукот, пченицата со никулци и оревите. На тоа додадете 5 измелени лимони сосе кора. Останатите 10 лимони исцедете ги, а сокот додадете го во смесата. На крајот се додава и медот.

Смесата се префрла во стаклени тегли кои треба да се чуваат во фрижидер. Се користи откако најпрво ќе отстои 3 дена. Овој лек е корисен за целиот организам и штити од многу болести.

Како се консумира:

Се земаат по 1-2 супени лажици од оваа смеса 30 минути пред секое јадење (3 пати на ден). За лекување на рак се зема на секои два часа по една лажица.