Здрави палачинки со само 2 состојки

Овие палачинки се одлична здрава верзија на вашиот омилен десерт, со само две состојки.

Потребни состојки:

3 банани

2 белки

За почеток, изгмечете ги бананите со вилушка. Потоа, измиксирајте ги белките. Во меѓувреме, загрејте го тавчето на средна температура. Изберете тавче кое е соодветно за палачинки. 

Додадете малку од смесата и обрнете внимание на двете страни.

Можете да ги послужите со мед и ореви, путер од кикирики, џем или било која опција која вие ја преферирате.

Уживајте во убавиот вкус.