ЗА СИТЕ ПРИЛИКИ: Фета салата со краставици и ореви

Прилогот од фета сирење, краставици, ореви, мајонез и павлака сигурно ќе ја надополни вашата трпеза во сите прилики! А вкусот е фантастичен!

СОСТОЈКИ:

2 средни краставици

1 кисела павлака

2 чешниња лук

100 гр мајонез

250 гр фета сирење

50 гр мелени ореви

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Фета сирењето издробете го, додајте мајонез, павлака, ситно сечкан лук и мелени ореви.

Сè добро измешајте за смесата да се изедначи.

Краставиците излупете ги, но можете да оставите и малку зелен дел да бидат декоративни. Измешајте ги со мешавината од сирење и останати состојки.

Салатата најдобро е да отстои неколку часа, за краставиците да пуштат арома и сите состојки добро да се поврзат.

cheap nike free run 5.0