Времето денеска, сончево и топло

Во нашата земја денеска ќе преовладува сончево и топло време, со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од југоисточен правец. УВ=8. Температурата ќе се движи во границите од 22 до 35 степени.

Во Скопје се очекува слично време, со температура од 17 до 35 степени.