Возрасен маж нападнал малолетничка

На 13.06.2024 во 21:00 часот во СВР Скопје, Е.Г.(41) од Скопје пријавила дека на подрачјето на Драчево нејзината малолетна ќерка била физички нападната од К.С.(72) од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.