Во Карпош тепачка на бензинска

Во текот на вчерашниот ден во 14: 15 часот во Полициска станица Карпош, А.А.(25) од Скопје пријавил дека околу 11: 10 часот на бензинска пумпа на подрачје на општина Карпош во Скопје, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат со боксирач од К.Н.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.