Во Капиштец неколкумина физички нападнале 16-годишно момче

На 10.08.2020 во 00:30 часот С.Ј.(42) од Скопје пријавила дека на 09.08.2020 околу 23:00 часот на ул. „Народен фронт“ нејзиниот 16-годишен син бил физички нападнат од В.Г. и уште неколку лица.

Се работи на расчистување на случајот.