Викенд уживање: Лила и Биг Мама во Сингапур и Бали, Ламбе го прослави роденденот на синчето, Ана Стојанова на концерт во Белград

Лила Стојановска откако ја победи најважната битка во животот, реши животот да го живее на максимум, па се почесто можеме да ја видиме како со пријателките патува и го шета светот. Така и викендов таа уживаше со познатата водителка Биг мама, на две необични дестинации. Тие две најпрво го посетија Сингапур. Се качија на највисокиот отворен базен во градот и уживаа во погледот, а потоа заминаа на Бали, па го живеат "второто лето" годинава, на плажа.

За разлика од нив, атрактивната фитнес кралица - Ана Стојанова, реши да го прошета соседството, па во Белград уживаше во кафанса атмосфера, со сопругот беше на кабаре во познатиот угостителски објект "Ла фајет" и со пријателките на долгоочекуваниот концерт на Дино Мерлин.

За Ламбе Алабаковски вчерашниот ден беше многу значаен, затоа што тоа е денот кога се роди неговиот син Михаил, па тој вчера на социјалните мрежи и јавно му го честиташе роденденот, објавувајки преслатка фотографија од него.

Поранешната водителка на Бекстејџ, Миа Костова па убавото време за викендот и денес, го искористи за прошетка до нашиот туристички бисер - Охрид.