Уапсени тројца малолетници во Градскиот парк

Тројца малолетници синоќа биле уапсени во Градскиот парк, откако по претрес кај нив било бронајдена марихуана.

„На 04.03.2021 во 18.50 часот во Полициската станица Центар, од Градски парк бил приведен 15 - годишен малолетник од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 04.03.2021 во 21.45 часот во Полициската станица Центар,  од Градски парк бил приведен 17 – годишен малолетник од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 04.03.2021 во 21.00 часот во Полициската станица Центар, од Градски Парк  бил приведен 17 - годишен малолетник од Скопје бидејќи кај него била пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава“ стои во соопштение од полицијата.