Тетовец пронајден мртов во својот дом

На 13.06.2024 во 14.15 часот во СВР Тетово било пријавено дека во домот бил пронајден починат И.И.(77) од Тетово.

''Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а пo наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција'', информира МВР.

Увид на местото извршила екипа на СВР Тетово.