Тешко повреден работник во јавно претпријатие

На 10.05.2022 во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Караорман“ со тешки телесни повреди се здобил М.Н.(43) од с.Кучевиште, општина Чучер Сандево, додека извршувал работни задачи во јавно градско претпријатие.

Тој бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ Скопје за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје и се работи на расчистување на случајот.