Сончево денеска во Скопје - температура до 36 степени

Времето во земјава претпладне сончево, во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за појава на поинтензивни процеси во форма на невреме. УВ=8

Утринската температура ќе се движи од 11 од 20 степени, а дневната температура од 26 до 36 степени.

Во Скопје претпладне сончево, во попладневните часови на места ќе има пороен дожд и грмежи. УВ=8

Утринската температура ќе достигне до 18 степени, а дневната температурата ќе достигне 32 степени.

До вторник ќе преовладува претежно сончево и топло време.