Со закана, ограбен скопјанец во неговиот дом

На 25.11.2021 во 13.25 часот во СВР Скопје, З.Н.(57) од Скопје пријавил дека од неговиот дом на ул.„Ѓорги Димитров“ во Скопје две лица со закана му одзеле пари.

СВР Скопје презема мерки за расчистување на случајот.