Скопјанец утрово починал додека се рекреирал на кеј

Човек починал додека трчал на кеј утрово, пренесе „Женски магазин“.

Несреќата се случила во близина на хотелот „Александар Палас.“

На местото се пристигнати брза помош и полиција на увид. Се очекуваат детали во текот на денот.