Скопјанец си ја бара сопругата, по расправија си заминала од дома

Во СВР Скопје, С.С. (45) од Скопје пријавил дека, по меѓусебна семејна расправија, од домот се оддалечила неговата сопруга В.С.(39) од Скопје.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.