Скопјанец пронајден починат во својот дом

70-годишен скопјанец пронајден починат во својот дом во скопска Газа Баба. 

На 21.09.2022 во 22.50 часот во Полициската станица Гази Баба било пријавено дека во домот во населба Ќерамидница-Скопје бил пронајден починат М.П.(70) од Скопје, информираа од МВР. 

Смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција.