Скопјанец починал откако бил примен на токсикологија

По пријава од Клиниката за Токсикологија во текот на денешниот излегле полициски службеници од полициските станици Центар и Бит Пазар откако на 17.12.2023 во истата клиника било примено примено машко лице, кое претходно од екипа на Итна медицинска помош било донесено и каде починало.

По преземени мерки од полициски службеници било утврдено дека се работи за лицето С.П.(52) од Скопје. Телото било предадено во Институт за судска медицина за обдукција, а по извршената обдукција телото на починатиот било предадено за погреб се вели во соопштението на МВР.