Скопјанец нападнат од повеќемина

На 30.06.2020 во 01.00 часот во СВР Скопје, М.Л.(26) од Скопје пријавил дека во 00.00 часот на ул.„13“ во с.Инџиково бил физички нападнат од повеќе непознати лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.