Се запали БМВ на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“

На 16.08.2019 во СВР Скопје, било пријавено дека пред авто сервис на паркингот кај СЦ „Борис Трајковски“ настанал пожар во возило „БМВ“ со бугарска национална ознака, сопственост на М.Ј.Р(26) од Скопје, а огнот го зафатил и возилото „Тојота Јарис“ со скопски регистарски ознаки во сопственост на Б.Г.(33) од Скопје. Извршен е увид.