Се преврте автомобил на Пластичарска улица

Автомобил се превртел вечерва на булеварот Никола Карев, дознава 24 Инфо.

Сообраќајката се случила на познатата Пластичарска улица, а во моментов се врш увид. Причина за несреќата е неприлагодена брзина на влажниот коловоз.

Според очевидци, повреден е возачот на автомобилот. Повеќе детали во текот на вечерта.