Разбојник со пиштол ограбил жена во Карпош

Според информациите на МВР, вчера во 17.30 часот, Н. К. (53) од Скопје, пријавила во полиција дека во влез од зграда на улицата Радика, непознато лице ѝ се заканило со пиштол и ѝ ја украло чантата.

Од МВР наведуваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.