Пронајдено 10-годишното девојче по кое се трагаше три дена

Вчеравечер во 22:00 часот во СВР Скопје било пријавено дека М.К.(10) од Скопје била пронајдена и вратена дома.

Станува збор за девојчето чија мајка С.К.(39) на 17.12.2020 во полиција пријавила дека се оддалечила од домот.