Пронајден починат човек во Батинци

На 08.06.2021 во 05.28 часот во СВР Скопје било пријавено дека во својот дом во с.Батинци, скопско, бил пронајден починат А.М.(38). Смрт констатирала екипа од Итна медицинска помош.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција.