[Програма] Забави во Скопје

AfterWork Petok:

DejaVu Capitol Mall

Концертен спектакл во DejaVu Capitol Mall на балканската мега ѕвезда Јелена Томашевиќ!

25.11.16. Петок, почеток 17:00ч.
Забавата продолжува со Dj Здравко.
Резервации на тел: 076-304-009, 078-242-536.

Gnezdo Kitchen Bar

Забавата продолжува и овој петок. Заедно да го започнеме викендот со Бени Нон Стоп, ДиЏеј Брик и Вашето омилено гнездо, Гнездо Кујна Бар. Телефони за резервации, ги знаете, 078/306-010 и 02/3212-830, или преку порака на нашата фб страна.

Movember Friday50 at Distrikt

Во петок, на 25 ноември, afterwork коктел забавата на тема Мовембер, започнува во 17.00 часот и ќе трае до 20.00 часот, во екстравагантниот амбиент на Дистрикт. Пијалак на денот е Cuba Libre, чија што цена промотивно ќе биде 160 денари. Како и досега на овие забави во Дистрикт, првите 50 гости кои ќе дојдат и ќе ја употребат шифрата #Friday50 на барот, ќе добијат бесплатен коктел. За музичката програма и добрата атмосфера ќе биде задолжен DJ Никифор.

Телефонскиот број за сите подетални информации и резервации е 02 510 2535.

Станица 26

25.11'16 петок

DAN SHAKE [ Mahogani Music]
MOSAIK KOLLEKTIF

26.11'16 сабота
NINO NAUMOV & DJ IKE

Vox Night Club

Петок 25.11.2016
Mashup Friday
Dj Fitty Flow feat Dj Inomatik
Почеток: 00:00 часот

Сабота 26.11.2016
The Hounds и Dj Skitara
Почеток: 00:00 часот

Резервации на 072/311 429

Badu Bar

XO Club

Петок 25.11
BETA HOUSE & IRIE SCRATCH

Сабота 26.11
DIMITRIS PATSIS & DJ Bobi [94,7] 

Рок Кафана Рустикана 2.0

*Петок – Вино и Гитари од 17:00. Афтерворк со Аце и Јоце во соработка со Тиквеш. Александрија Cuvee и Special Selection Oak Edition по цена од 600 денари за 0,75.
Акустична вечер со Кума и Црни старт после 21:30.

*Сабота – Македонски евергрини со Lili Chilli од 14:00 и Burger Happy Hours од 14:00 – 18:00. 20% попуст на сите бургери во овој период. R’n’R 101 со Ringroad. Класисична рок едукација со старт после 21:30.

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или свртете на 075 478 134

Почеток: 21.00

air max 90 essential sale