Почината скопјанка пронајдена во нејзиниот дом

Вчера била пронајдена почината 33-годишна скопјанка во нејзиниот дом.

-На 31.05.2023 во 06.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во семејниот дом била пронајдена почината И.Р.К.(33), соопшти МВР.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата било предадено за обдукција