Починат маж пронајден во стан во Аеродром

Завчера околу 11.45 часот во Полициската станица Аеродорм било пријавено дека е пронајден починат 64-годишниот Б.А. во сопствениот стан во Аеродорм.

МВР информира дека доктор од Итната помош констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото е предадено на обдукција.