Ограбено казино во Скопје

Вчера било ограбено казино во Скопје.

- На 30.01.2023 во 08.19 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино во Скопје едно лице со закана кон вработената одзело пари, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.