Ограбено казино во Скопје

На 06.12.2019 во 00.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во казино на ул.„Вангел Тодоровски“ во Скопје, две лица со закана од вработениот одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.