Ограбени мигранти од Пакистан

На 26.10.2021 во 23.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.50 часот во Транспортен центар две лица, со закана, од двајца мигранти од Пакистан одзеле пари и мобилен телефон.

Извршен бил увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.