Ограбена аптека на бул.„Св.Климент Охридски“

На 30.05.2020 околу 12.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Св.Климент Охридски“ едно лице со закана одзело пари од дневниот промет.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.